Aktorskie podróże w głąb siebie

2018-10-03

To nasz nowy cykl spotkań dla Podopiecznych, podczas których poprzez artystyczne działania, aktorskie techniki wyrażania tego co myślę, czuję, pamiętam, przeżywam uczestnicy będą mogli doświadczać samych siebie.

• DLA KOGO: dla osób z doświadczeniem choroby nowotworowej
  • KIEDY: poniedziałki w godzinach 11:00 – 12:30
  • ORGANIZACJA: 12 spotkań, co tydzień
  • START: 15.10.2018
  • PROWADZĄCY: Ewa Andruszkiewicz – mgr sztuki, aktorka teatralna i telewizyjna
  • KOSZT: bezpłatne

Zajęcia skierowane są do osób dorosłych, które podczas choroby zmagają się nie tylko z jej fizycznymi, ale również z psychicznymi, emocjonalnymi objawami choroby,  które mogą stanowić materiał do przyglądania się sobie w atmosferze twórczego relaksującego działania - tak, by móc wiedzę o sobie zgłębić i korzystać z niej w procesie zdrowienia. Kiedy ciało choruje wnętrze płacze, a kiedy serce nie może płakać, blokowane są emocje i ciało odczuwa objawy choroby mocniej a nawet je wywołuje.

Aktorskie podróże w głąb siebie są pracą uczestnika nad sobą w grupie. Praca w zaufaniu, spokoju, zgodzie ze sobą i ze współpracą grupową.

Aktorskie podróże w głąb siebie to:
  • zauważenie siebie, poświęcenie sobie czasu, wsłuchanie się w siebie;
  • relaksacja, poprawa nastroju;
  • praca z ciałem, świadomość ruchu;
  • praca z głosem, dźwiękiem;
  • zauważenie reakcji zmysłowych, obcowanie ze zmysłem wzroku, słuchu, węchu, dotyku;
  • wykorzystanie empatii, uważności, wyobraźni do pracy nad sobą i lepszego kontaktu ze sobą;
  • pomoc w wyrażaniu emocji;

Podczas zajęć uczestnicy zmierzą się z różnorodnymi formami aktorskimi twórczego wyrażania. Będą kreować postaci, sytuacje, odnajdywać się w różnych miejscach. Niektóre historie stworzone podczas zajęć wzbudzać będą emocje lub mobilizować do reakcji emocjonalnych.

Zestaw przygotowanych aktorskich ćwiczeń, zadań, elementów treningu aktorskiego pomoże otworzyć się, pokonać napięcie, uruchomić wyobraźnie tak by kreowanie było naturalnym procesem  w miarę gotowości uczestników. Ćwiczenia dramowe, improwizacje w grupie na podstawie tematycznych scenariuszy przyniosą dużo radości.

Prowadząca:

Ewa Andruszkiewicz – mgr sztuki, aktorka teatralna i telewizyjna, absolwentka Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie z 2001 roku, z kilkunastoletnim  doświadczeniem w teatrze. Instruktor zajęć z dziećmi i młodzieżą, dorosłymi. Aktorka dubbingowa. Lektorka i konferansjer.