Kampania "Tylko Dwa Słowa"

2023-04-07

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia video stworzonego w ramach kampanii "Tylko dwa słowa"!

Posłuchajcie, co mają do powiedzenia ambasadorzy i eksperci - leczenie personalizowane i nowoczesna diagnostyka to podstawy odpowiedniego leczenia onkologicznego. W materiale na temat kampanii  wypowiedziała się także Dyrektor naszej fundacji - Joanna Konarzewska-Król.

Nowoczesna diagnostyka raka oraz leczenie personalizowane to bardzo ważne narzędzia w walce z chorobą nowotworową. Dysponujemy coraz bardziej zaawansowanymi technologiami, które pozwalają na szybkie i precyzyjne rozpoznanie choroby oraz na dostosowanie leczenia do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Dzięki nowoczesnej diagnostyce, której podstawą są badania obrazowe, takie jak tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny czy PET-CT, możemy w krótkim czasie zdiagnozować chorobę, a także określić jej zaawansowanie i ewentualne przerzuty. Dzięki temu możemy szybko podjąć decyzję o dalszym leczeniu.

Leczenie personalizowane to podejście, w którym leczenie jest dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dzięki temu leczenie jest skuteczniejsze, a pacjent unika zbędnych skutków ubocznych. W przypadku choroby nowotworowej, leczenie personalizowane pozwala na precyzyjne określenie rodzaju i dawki leków, które będą skuteczne w przypadku danego pacjenta.

Leczenie choroby nowotworowej jest procesem trudnym i długotrwałym. W tym trudnym czasie niezwykle ważne jest wsparcie pacjentów onkologicznych. Pacjenci potrzebują wsparcia emocjonalnego, ale także fachowej pomocy w zakresie opieki nad własnym zdrowiem.

Wspieranie pacjentów onkologicznych jest ważnym elementem procesu leczenia, ponieważ pomaga pacjentom zachować pozytywną postawę i walczyć z chorobą. Wsparcie to może obejmować między innymi wsparcie psychologiczne, poradnictwo dietetyczne, a także fizjoterapię.

#TylkoDwaSłowa