Warsztaty Terapii Simontonowskiej - IX edycja START

2020-01-17

Terapia Simontonowska, to metoda stworzona przez Carla O. Simontona i z dużymi sukcesami wykorzystywana w pracy zosobami chorującymi oraz ich bliskimi. Terapia oparta jest o nurt psychologii poznawczo – behawioralnej.

Najważniejszym elementem terapii jest poznanie mocy jaką mają nasze przekonania/myśli i wykorzystanie tej mocy w procesie zdrowienia.

Uczestnicy, w trakcie warsztatów dowiedzą się min. jak zmienić swoje niezdrowe przekonania/myśli, poznają techniki relaksacyjne i rozwiną umiejętność szczerej i otwartej komunikacji.

W trakcie warsztatów zajmiemy się następującymi dziedzinami życia:

1. zachowaniem
  2. przekonaniami
  3. emocjami
  4. duchowością
  5. fizycznością

Wszystkie te działania będą miały na celu zwiększenie motywacji i zaangażowania w leczenie, poznanie sposobów radzenia sobie z trudnymi emocjami a także poprawę jakości życia.

Spotkanie I

Celem pierwszego spotkania jest poznanie się nawzajem i omówienie oczekiwań, jakie mają pacjenci wobec warsztatów. Dodatkowo omówione zostaną podstawowe założenia Terapii Simontonowskiej. Uczestnicy poznają 10 umiejętności zdrowienia i wspólnie omówią czynności witalne. Pacjenci otrzymają zadanie do wykonania w domu. Spotkanie zakończy relaksacja.

Spotkanie II

W trakcie drugiego spotkania pacjenci poznają rolę wyobraźni w procesie zdrowienia. Wykonane zostanie ćwiczenie związane z rolą wyobraźni, a spotkanie zakończy relaksacja.

Spotkanie III

Trzecie spotkanie poświęcone będzie przekonaniom i tym jaką mają one rolę w naszym życiu. Pacjenci dowiedzą się czym jest praca z przekonaniami, w jaki sposób ją przeprowadzić i jakie niesie korzyści dla pacjenta. Pacjenci otrzymają zadanie do wykonania w domu. Spotkanie zakończy relaksacja.

Spotkanie IV

W czasie czwartego spotkania omówimy zagadnienia związane ze stresem i znaczeniem choroby. Pacjenci odkryją w jaki sposób do tej pory radzili sobie w trudnych sytuacjach i w jaki sposób mogą pomóc sobie teraz. Pacjenci otrzymają zadanie do wykonania w domu. Spotkanie zakończy relaksacja.

Spotkanie V

Celem piątego spotkania będzie poznanie i omówienie swojego kręgu wsparcia i rodzajów wsparcia. Porozmawiamy także o komunikacji pacjenta z bliskimi, lekarzem, otoczeniem. Spotkanie zakończy relaksacja.

Spotkanie VI

W trakcie szóstego spotkania porozmawiamy o tym jak radzić sobie z bólem i skutkami ubocznymi leczenia. Omówimy również, w jaki sposób pacjenci mogą utrzymać swoją drogę do zdrowienia. Spotkanie zakończy relaksacja.

Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres:

fon@fundacjaonkologicznanadzieja.org     z dopiskiem w tytule: Warsztaty Terapii Simontona