Zapraszamy na WARSZTATY TERAPII SIMONTONOWSKIEJ

2018-02-07

Dla osób doświadczających choroby nowotworowej oraz ich bliskich
Rozpoczynamy 15 lutego

Uwierz, że masz wpływ na przebieg Twojej choroby.
Weź ster w swoje ręce,  bo w Tobie jest siła...

Kiedy: raz w tygodniu - w czwartki godz. 17:00 -19:00

Ile spotkań: 6 spotkań

Gdzie: ul. Belgradzka 5, Centrum Medyczne Onkologii i Hipertermii

Koszt: warsztaty są bezpłatne

Prowadzący: Milena Dzienisiewicz - psychoonkolog

Informacje i zapisy: fon@fundacjaonkologicznanadzieja.org
w temacie proszę dopisać: Warsztaty Terapii Simontonowskiej

Zapraszamy !!!

Terapia Simontonowska, to metoda stworzona przez Carla O.Simontona i z dużymi sukcesami wykorzystywana w pracy z osobami chorującymi oraz ich bliskimi. Terapia oparta jest o nurt psychologii poznawczo – behawioralnej.

Najważniejszym elementem terapii jest poznanie mocy jaką mają nasze przekonania/myśli i wykorzystanie tej mocy w procesie zdrowienia.

Uczestnicy, w trakcie warsztatów dowiedzą się min. jak zmienić swoje niezdrowe przekonania/myśli, poznają techniki relaksacyjne i rozwiną umiejętność szczerej i otwartej komunikacji.

W trakcie warsztatów zajmiemy się następującymi dziedzinami życia:

1. zachowaniem
  2. przekonaniami
  3. emocjami
  4. duchowością
  5. fizycznością

Wszystkie te działania będą miały na celu zwiększenie motywacji i zaangażowania w leczenie, poznanie sposobów radzenia sobie z trudnymi emocjami a także poprawę jakości życia.

Dla kogo: warsztaty przeznaczone są dla osób chorujących na choroby nowotworowe oraz ich bliskich