Artur Krysa

KIEDY RAK POJAWIA SIĘ W TWOIM DOMU... Niszczy wszystko co do tej pory tworzyłeś, kochałeś. Zabiera Ci wszystko    - radość z życia, chęci do życia, nadzieję. Rujnuje Twoje plany na przyszłość. Walka z nim jest możliwa, lecz bez nakładu  finansowego, może okazać się nierealna. Proszę  pomóż nam wygrać tę walkę!  Walkę z rakiem płuc.

RAK PŁUCA to najczęstszy nowotwór złośliwy w Polsce i na świecie. Jest główną przyczyną zgonu z powodu chorób nowotworowych  w Polsce. Cichy zabójca - tak o nim mówią. Nie daje o sobie znać, chowa się przed naszym układem immunologicznym, dlatego tak ciężko jest lekarzom go zdiagnozować. Na świecie są już metody skuteczne do walki z nim, tymczasem  u nas pacjent ma szansę tylko wtedy, kiedy sam sobie zapłaci za leczenie, którego Ministerstwo Zdrowia niestety nie refunduje !

Nasze życie układało się do tej pory dobrze, dobre prace, wspaniałe dzieciaki. Niedawno wzięliśmy kredyt hipoteczny, na wymarzony remont naszego domu. Czekaliśmy na to bardzo długo. Mąż większość zrobił sam choć kompletnie tego nie umiał. Cieszyło go to bardzo. Oboje pracowaliśmy bardzo dużo, aby zapewnić naszym dzieciom wszystko czego potrzebowały, wyjazdy szkolne kolonie, wspólne wakacje. Mąż ma 34 lata, w kwietniu tego roku na badaniach okresowych w pracy  (prześwietlenie płuc ) wyszedł jakiś cień. Musieliśmy wykonać szereg badań połowę prywatnie, gdyż terminy z NFZ są bardzo długie. Nam zależało na czasie. Po tomografii lekarze stwierdzili, że mąż choruje na gruźlicę, ponieważ nie zarażał wypuszczono go do domu. Zapewniano nas, że o nowotworze nie ma mowy, że jest to książkowy przykład gruźlicy. Zaufaliśmy im. Leczenie 3 miesięczne dobiegło końca, a więc stawiliśmy się na badania kontrolne, miały być tylko zmienione leki. Tymczasem zmieniło się wszystko ! Zmiana lekko urosła, więc zmiana diagnozy - to nie będzie gruźlica proszę Pana usłyszeliśmy. I tu zaczął się nasz koszmar. Kolejne terminy, kolejne czekanie, kolejne badania. Bronchoskopia wykonana dwa razy nic nam nie powiedziała, zmiana schowała się za aortą, nie było dojścia. Decyzja lekarzy OPERUJEMY. I kolejny miesiąc czekania. Byliśmy już spokojni, aż tu nagle BACH ! Znów strach o życie  przerażenie, pustka. Gdy mąż był po operacji usłyszałam od lekarki "NIESTETY TO RAK " Te słowa zapamiętam do końca życia, on leżał tam i czekał na mnie cały obolały po operacji, a mój cały świat walił sie w gruzach, roztrzaskiwał w maleńkie kawałki. Jakby ktoś przebił mydlaną bańkę w której żyłam. Niestety nie udało się wszystkiego wyciąć, został naciek na tętnicy głównej NIEOPERACYJNY. A teraz niech się pani ogarnie idzie do męża,  bo on na Panią czeka, tylko proszę mu nie mówić o tym co zostało. Dla jego dobra....- usłyszałam. Łatwo się mówi otrzyj łzy  ,weź się w garść ,idź .....To było okropne. Ale już wtedy dotarło do mnie jak bardzo go kocham Ja i nasze dzieci, że nie pozwolimy mu odejść . Kłamstwo moje musiało trwać, aż do dnia wypisu wtedy lekarz oznajmił mężowi całą prawdę. Zaczął sie kolejny koszmar wizyty u onkologów,  bo tylko to nam zostało. Leczenie dla męża chemioterapia połączona z radioterapią, leczenie bardzo długie trudne, wyniszczające organizm doszczętnie. Chemia w przypadku raka płuc jest mało skuteczna. Postanowiliśmy wziąć  los w swoje ręce. Znaleźliśmy nowe metody leczenia immunoterapia, oraz inne leczenie wspomagające, które ma na celu pomóc przejść mężowi przez piekło, które wyrządzają chemioterapia razem z radioterapią. Niestety te  metody nie są refundowane przez NFZ. A dzięki nim mamy szansę pokonać drania, który zagościł  w naszym  życiu. Dzięki ogromnemu  wsparciu ze strony  rodziny  (naszych ukochanych ) zaczęliśmy już  kurację. Lecz to dopiero początek ... Dla naszych dzieci pragniemy walczyć o życie męża. Aby mógł być przy nich w ich najpiękniejszych chwilach w życiu, jeszcze tyle przed nimi....
Nigdy o nic nie prosiliśmy, a teraz musimy. Każdy grosz każda złotówka pomoże nam wygrać tą trudną walkę !

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ DLA ARTURA:

tytułem FON-SUB-KRY-02