Krzysztof Szczepaniak

Witam serdecznie,

mam na imię Krzysztof i chciałbym podzielić się z Państwem moja historią i wyjaśnić dlaczego zwracam się z prośbą o pomoc.

Rok 2019 rozpocząłem z większą niż zazwyczaj radością a to dlatego, że jest to mój ostatni rok pracy. Po prawie 40 latach pracy w kopalni odchodzę na zasłużoną emeryturę. Niestety życie napisało dla mnie inny scenariusz.  8 stycznia w autobusie do pracy straciłem przytomność oraz doznałem uogólnionego napadu padaczkowego. Pragnę nadmienić, że nigdy wcześniej na nic nie chorowałem. Karetka przewiozła mnie z Lubina na oddział neurologiczny w Legnicy, gdzie po wszystkich badaniach rezonans pokazał guz mózgu płata skroniowego. Wstępna diagnoza - nowotwór. Już 11 lutego zostałem pomyślnie zoperowany w Bydgoskim Szpitalu Wojskowym i guz został usunięty. Niestety diagnoza potwierdziła wcześniejsze podejrzenie – rozwinął się u mnie złośliwy glejak IV stopnia (Glioblastoma multiforme). Jest to niezwykle agresywny nowotwór, który rokuje bardzo niekorzystnie. Mimo wszystko nie poddaję się i dzięki wsparciu rodziny wierzę, że uda się zatrzymać rozwój choroby. Aktualnie czekam na rozpoczęcie radio i chemioterapii, jednak standardowe leczenie nie daje mi wielkich szans na wieloletnie życie. Nadzieją dla mnie jest immunoterapia w niemieckiej klinice, gdzie pacjenci z glejakiem są poddawani terapii stymulującej układ immunologiczny do walki z nowotworem. Wyniki te są tak bardzo obiecujące, że terapia została nagrodzona w zeszłym roku Nagrodą Nobla. Niestety leczenie to nie jest refundowane a cena waha się w granicach 86 tys euro co jest dość kosztowne. Moja małżonka nie pracuje, a ja niedługo przechodzę na emeryturę. Z góry dziękuję wszystkim dobrym ludziom, którzy zechcą mnie wesprzeć w mojej walce z chorobą. Wierzę, że dobro wraca do nas ze zdwojoną siłą. Ze swojej strony obiecuję, że się nie poddam.

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ DLA KRZYSZTOFA:

tytułem FON-SUB-SZC-01