Marzena Olma

Mam na imię Marzena. Mam 24 lata i mieszkam w Bielsku-Białej. Jestem studentką zarządzania na II-gim roku. W lipcu 2017r w Beskidzkim Centrum Onkologii zdiagnozowano u mnie bardzo rzadki i złośliwy nowotwór uda prawego wraz ze zmianami wtórnymi w płucach- a dokładniej ALVEOLAR SOFT PART SARCOMA. Ze względu na specyfikę rzadkiej choroby, powierzono moje leczenie, jedynemu w Polsce profesorowi, który specjalizuje się w leczeniu tego typu nowotwór i skierowano mnie do Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej Curie w Warszawie. Moje rokowania są niepewne, a szanse na wyleczenie 50%. Jestem po serii chemioterapii, radioterapii i po operacji usunięcia guza. Aktualnie zaczynam następną serię chemioterapii. Za dwa miesiące czeka mnie kolejna operacja wycięcia przerzutów z płuc. Poprzez swoją chorobę i lokalizację guza musiałam zrezygnować z wielu marzeń i pasji m.in. z jazdy konnej, podróży, wyjazdu za granicę, żeby moc spłacić kredyt hipoteczny zaciągnięty na zakup mieszkania, musiałam kontynuować studia w trybie indywidualnym. Wraz z partnerem musieliśmy zrezygnować z naszych planów na założenie rodziny.  Choroba odebrała mi tez możliwość pracy zawodowej w związku z tym przebywam na zasiłku chorobowym. Dodatkowo poprzez lokalizację choroby, ciężko znaleźć odpowiedni i komfortowy środek transportu dla mnie. Podczas komisji lekarskiej stwierdzono u mnie całkowitą niezdolność do pracy i samodzielnej egzystencji, być może już nigdy nie będę mogła podjąć wymarzonej pracy zawodowej. Moje miesięczne koszty związane z lekarstwami, opatrunkami i wyjazdami do Warszawy są bardzo wysokie. Biorąc pod uwagę moją aktualną sytuację finansową, często zmuszona jestem prosić o wsparcie finansowe najbliższych. Chciałabym, aby każdy wyjazd do Warszawy był dla mnie pewny, a nie zależny od innych. Nie podołałam finansowo z moją chorobą i kosztami. Walczę z całych sił, mam nadzieję, ale proszę Was o wsparcie. Dla Ciebie to może symboliczna kwota, a dla mnie to być albo nie być. Każdemu z osobna z góry dziękuję za wsparcie i pomoc w mojej sytuacji. Możliwe, że dzięki Wam wrócę do zdrowia i będę mogła dalej cieszyć się życiem i realizować swoje plany.

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ DLA MARZENY:

tytułem FON-SUB-OLM-01