Iwona Weder

Nazywam się Iwona Weder. Mieszkam w Łodzi i mam 34 lata . Jestem mamą 14 córki Karoliny. Od trzech lat choruję na nowotwór języka. Przeszłam przez ten okres: radioterapię, immunoterapię i oczywiście chemioterapię. Na początku każda z tych terapii dawała pozytywne rezultaty. Niestety później pojawiały się wznowy guza. W tej chwili rak zaatakował z podwójną siłą. Zrobiła mi się tzw. przetoka w gardle. Prostym językiem mówiąc „ przetoka” to taka dziura w gardle przez którą ślina i inne wydzieliny wydostają się na zewnątrz. Z tego powodu nie mogę już jeść normalnie i mam zakaz jedzenia czy picia przez jamę ustną. Mam założoną sondę przez nos do żołądka i odżywiam się tylko przez posiłki płynne podawane strzykawką. I tu pojawia się problem z którym pozwoliłam sobie prosić o pomoc Ludzi Dobrej Woli. Płynne preparaty odżywcze lub preparaty w proszku, które można rozpuścić i podać tą droga, która dla mnie jest jedyną możliwością odżywiania są drogie, a miesięczny koszt tych preparatów przekracza moje możliwości finansowe. Utrzymuję się z zasiłku stałego z MOPSu (468zł) dla osób niepełnosprawnych  - mam stwierdzony znaczny stopień. Nie mam prawa do renty chorobowej, gdyż nie mam przepracowanej odpowiedniej ilości lat potrzebnej do otrzymania renty chorobowej. Do zasiłku stałego dostaję zasiłek pielęgnacyjny 153 zł oraz dodatek mieszkaniowy i energetyczny. Mieszkam razem z mamą, która pracuje na umowę zlecenie i pomaga mi, ale jej dochody nie są duże. Zarabia 1200 – 1600 zł, co pozwalana zaspokojenie naszych podstawowych potrzeb a nie starcza na niezbędne dla mnie odżywki .

Moja sytuacja zdrowotna nie jest dobra, ale nie tracę nadziei. Z natury jestem osobą pogodną. Chciałabym spróbować wszystkiego, również innych metod leczenia ale  moja sytuacja materialna ogranicza mnie w działaniu.  Będę wdzięczna za każde wsparcie od Ludzi Dobrej Woli, wsparcie, które daje nadzieję na lepsze jutro . Dziękuję <3

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ DLA IWONY:

tytułem FON-SUB-WED-01