Grażyna Duczmalewska

Witam wszystkich ludzi dobrej woli.

Mam na imię Grażyna. Choć metryka pokazuje, że mam 69 lat moja chęć życia i moje nastawienie do świata pozwala mi się czuć o wiele młodziej. Jestem żoną, matką dwójki dorosłych dzieci i babcią dwóch cudownych wnuków.

Od dziewięciu lat jestem leczona z przewlekłej białaczki limfatycznej chłoniaka z „zespołem Richtera” oraz „komórkami Płaszczka”. Wiem, że dla osób które nie zetknęły się z tym problemem sformułowania medyczne są trudne do zrozumienia. Niestety również leczenie onkologiczne tego typu nowotworu jest bardzo trudne i długie. Od ubiegłego roku choroba uaktywniła się i pojawiły się guzy w zakresie węzłów chłonnych.

Z uwagi na brak skutecznych efektów leczenia tradycyjną chemioterapią, zostałam zakwalifikowana do programu leczenia eksperymentalnego .,,leczenia skojarzonego” u pacjentów z nowotworami układu krwiotwórczego w Ośrodku badawczym Kliniki Hematologii, Nowotworów Krwi i Transplantacji Szpiku we Wrocławiu przy ul. L.Pasteura 4. Niestety po szczegółowych badaniach klinicznych zostałam wycofana z powyższego programu eksperymentalnego z powodu na cechy zakażenia HBV (zakażenie szpitalne). Obecnie, ze względu na brak jakiejkolwiek refundacji ze strony NFZ, jedyną możliwością zdobycia leku o nazwie IMBRUVICA, mającego bardzo dobre statystyki w leczeniu choroby z którą się zmagam, jest zakup ze środków prywatnych. Koszt miesięcznej kuracji ratującej życie kosztuje około 30 tys. zł!

Przez cale życie ciężko i uczciwie pracowałam. Niestety moja emerytura nie pokryje kosztów tejże terapii. Dlatego proszę wszystkich ludzi dobrej woli i serca o wsparcie i pomoc finansową w walce z chorobą.

Dziękuję Grażyna.

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ DLA GRAŻYNY:

tytułem FON-SUB-DUC-01