Łukasz Bielawa

Mój Mąż, Łukasz Bielawa, we wrześniu 2018 roku skończył  36 lat.

Od urodzenia mieszka w Gdańsku,  jest żonaty i ma dwójkę dzieci: siedmioletniego Krzysia i czteroletniego Bartka.

W kwietniu 2018 roku rozpoznano u Łukasza rozsiany nowotwór wątrobowokomórkowy – HCC, należący do bardzo trudnych przeciwników.

W momencie diagnozy sytuacja jeszcze bardziej się skomplikowała, ponieważ poinformowano nas, że Łukaszowi nie przysługuje żadna terapia na NFZ, aczkolwiek leki istnieją. Wspomniano wówczas, że rokowania są tygodniowe, a leczenie nie ma sensu, co nas załamało. Jednak Łukaszowi, w maju 2018 roku, udało się zakwalifikować do badania klinicznego – immunoterapii, która zahamowała rozwój choroby.

Wierzyliśmy w to, że przeciwnik został na długo uśpiony. Niestety grudniowe i styczniowe badanie TK wykazały, że nastąpiła progresja choroby, przez co Łukasz wypadł z terapii. Byliśmy zdruzgotani tą wiadomością.

Dzięki pomocy Fundacji Onkologicznej NADZIEJA otrzymałam namiar do lekarza oraz ośrodka w Opolu, gdzie umówiono wizytę. Na miejscu okazało się, że istnieją możliwości leczenia Łukasza poprzez podawanie: Bewacyzumabu, Nivolumabu oraz Interferonu. Na leczenie tymi właśnie lekami konieczne jest zebranie środków, gdyż nasze oszczędności mogą się skończyć przy początkowych cyklach terapii.

Jest bardzo ciężko, lecz pragniemy, aby Łukasz był jak najdłużej z nami.

Przed chorobą Łukasz dużo czasu poświęcał Chłopcom. Byliśmy zwyczajną, szczęśliwą rodziną, jakich wiele. Łukasz jest powszechnie lubiany przez otoczenie i odkąd pamiętam jest uważany za dobrego człowieka, wiecznego optymistę.

Nie jestem w stanie opisać, jak będziemy wdzięczni za każdą pomoc.

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ DLA ŁUKASZA :

tytułem FON-SUB-BIE-01