Stanisław Szymani

Witam. Nazywam się Stanisław Szymani i od 2011 roku choruję na raka prostaty z przerzutami do kości. Przeszedłem leczenie hormonalne. Podawany miałem lek Zometę na kości, który wówczas był nierefundowany. Terapia ta kosztowała mnie 25.000. Następnym etapem leczenia było badanie kliniczne. Przyjąłem 10 chemii i placebo. Chemioterapia wycieńczyła mnie bardzo. Skutki uboczne leczyłem prywatnie, poprzez rehabilitację i  masaże ściągające limfę z nóg (gdyż miałem problemy z poruszaniem się). Przez cały okres leczenia przyjmuję hormon Eligard, którego cena waha się nawet do 300,00 złotych jednorazowo. Po pewnym czasie nastąpiła progresja choroby, otrzymałem lek Zytiga, który okazała się nieskuteczny. PSA urosło do 100, scyntygrafia kości wykazała nowe źródła zmian w kościach. Zaproponowano mi leczenie lekiem Xtandi (Enzelutamide), który jest nierefundowany i kosztuje 8.250,00 złotych i wystarcza na 28 dni przyjmowania. Lek zadziałał, gdyż jest najlepszym lekiem do zahamowania choroby, na dzień dzisiejszy. Niestety jest refundowany w wielu krajach Europy tylko nie w Polsce.

Obecnie, po przyjmowaniu tego leku PSA spadło na 59,530 (i dalej spada sukcesywnie), scyntygrafia kości wykazała, że nie ma progresji. Biorąc ten lek czuję się dobrze, żyję w lepszej kondycji psychicznej i fizycznej i daję mi to nadzieję na przedłużenie życia nawet  o kilka lat.  Do chwili obecnej wydaliśmy już 60.000,00 złotych. Dlatego też bardzo proszę Państwa o wsparcie finansowe na zakup leków i rehabilitację, gdyż jest to walka o moje życie.

Dziękuję bardzo

Stanisław Szymani

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ DLA STANISŁAWA:

tytułem FON-SUB-SZY-03