Agnieszka Wagner

Mam na imię Agnieszka, skończyłam 36 lat. Jestem naukowcem i wykładowcą, mam wspaniałą pracę i jest ona dla mnie odskocznią od zmartwień, które zaczęły się w 2009 roku. To właśnie wtedy, w wieku 29 lat zdiagnozowano u mnie agresywnego raka piersi z przerzutami do kości.

english

german

Wdrożono terapię, która przyniosła dobre efekty - utrzymywały się one przez 5 lat. Przez ten czas żyłam bardzo intensywnie, spełniałam się zawodowo i prywatnie, realizowałam swoje marzenia o podróżach i biegach na długie dystanse, czerpałam z życia pełnymi garściami i próbowałam różnych rzeczy, od kursów masażu, przez grę w zespole, po ashtanga jogę. Zmieniłam diametralnie sposób żywienia na wegański, zaczęłam prowadzić blog kulinarny.

W czerwcu 2014 roku zmaterializowały się moje lęki: badanie PET wykazało progresję choroby. Leczenie według dotychczasowego schematu okazało się niemożliwe. Choroba nadal postępuje - w tej chwili poruszam się o kulach, gdyż nowotwór zajął cały staw biodrowy. Pogodziłam się z niepełnosprawnością, bo wciąż wierzę, że to stan przejściowy. Jednak bez odpowiedniej terapii, która nie jest dostępna w Polsce, powrót do aktywności nie będzie możliwy. Istnieje też wysokie prawdopodobieństwo pogorszenia się mojego aktualnego stanu zdrowia, co może prowadzić do inwalidztwa i pojawienia się przerzutów w innych częściach ciała.

Dlatego zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc w sfinansowaniu leczenia w Niemczech, dzięki któremu będę mogła bez obaw i bólu patrzeć w przyszłość, cieszyć się z bycia z ukochanym mężem i moimi bliskimi i po prostu CELEBROWAĆ ŻYCIE.

Za każdą wpłaconą na ten cel złotówkę z całego serca dziękuję.

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ DLA AGNIESZKI:

Tytułem: FON-SUB-WAG07

Swift code: INGBPLPW

English

My name is Agnieszka and I will be soon 36 years old. I am a scientist and a lecturer, I have a great job which gives me a break from my problems which started in 2009. It was then, when at the age of 29 I was diagnosed with an aggressive breast cancer with bone metastases. I received an effective therapy whose results had been maintained for five years. During that time, I had been living very intensely, in both my private and professional life, I had been realizing my dreams of travelling and running at long distances, I had been living my life to the full and trying different things from massage courses to practicing ashtanga yoga and even playing in a band. I changed my diet to vegan and started to run a food blog.

In June 2014 my fears materialized: PET examination indicated progression of the disease. The continuation of the  treatment that I had been receiving for all these years became impossible. The disease is progressing - currently I am using crutches, because the cancer has spread to and damaged the whole hip joint. I have accepted my disability, because I still believe that it is just temporary. However, without an appropriate therapy which is not accessible in Poland I will not be able to get back to my normal activity. It is also highly probable that my present state of health will deteriorate, which may result in permanent disability and new metastases in other parts of the body.

Therefore I kindly ask you for financial support for medical and complementary treatment in Germany which will let me live without fear and pain, enjoy time with my beloved husband and family, and simply CELEBRATE LIFE.

I will be very grateful for any amount of money raised for this purpose.

Please write FON-SUB-WAG07 + AGNIESZKA WAGNER in the title of the transfer or use PayU transfer (blue button below the Polish version)

IBAN:
PL 03 1050 1025 1000 0090 7328 2841
SWIFT / BIC:
INGBPLPWXXX

German

Agnieszka Wagner

Ich heiße Agnieszka und werde bald 36 Jahre alt. Von Beruf bin ich Wissenschaftlerin und Hochschullehrerin, ich habe eine tolle Arbeit, die mir eine Zuflucht vor den Sorgen bietet, die 2009 begannen. Damals, als ich 29 war, wurde bei mir ein aggressiver Brustkrebs mit Knochenmetastasen diagnostiziert. Die eingesetzte Behandlung erwies sich als erfolgreich, ihre Wirkung hat 5 Jahre lang angehalten. Dies war für mich eine sehr intensive, beruflich wie privat erfüllte Zeit. Ich habe meine Träume vom Reisen und den Langstreckenläufen realisiert, mein Leben in vollen Zügen genossen und Verschiedenes ausprobiert: Von den Massagekursen über das Spielen in einer Band bis hin zum Ashtanga Yoga. Ich habe meine Ernährung komplett auf vegan umgestellt und einen Kochblog gestartet.

Im Juni 2014 haben meine Ängste Gestalt angenommen: Die PET-Untersuchung zeigte eine Progression der Krankheit. Eine Behandlung nach dem bisherigen Schema erwies sich als nicht mehr möglich. Die Krankheit schreitet weiter fort, im Moment kann ich mich nur noch mit Gehhilfen bewegen, weil mein Hüftgelenk komplett von den Metastasen befallen ist. Ich habe mich mit meiner Behinderung abgefunden, weil ich immer noch fest daran glaube, dass sie nur vorübergehend ist. Doch ohne die richtige Therapie, die in Polen nicht zugänglich ist, würde ich nie wieder aktiv werden können. Leider muss ich auch mit einer Verschlechterung meines Gesundheitszustandes rechnen, die zu einer dauerhaften Behinderung und zu den Metastasen in anderen Körperteilen führen könnte.

Deshalb wende ich mich an Sie mit der Bitte, meine Therapie in Deutschland finanzieren zu helfen. Mit Ihrer Hilfe werde ich sorgen- und schmerzfrei in die Zukunft sehen und das Leben zusammen mit meinem Mann, meiner Familie und Freunden genießen können.

Für jeden gespendeten Betrag danke ich Ihnen von Herzen.

Bitte geben Sie FON-SUB-WAG07 + AGNIESZKA WAGNER als Verwendungszweck an oder benutzen Sie PayU (die blaue Schaltfläche unter den polnischen Textversion)

IBAN:
PL 03 1050 1025 1000 0090 7328 2841