Maria Agnieszka Góralska

Nazywam się Maria Agnieszka Góralska. Mam prawie 49 lat i od 24 lat uczę języka angielskiego dzieci, młodzież i dorosłych. Jestem pogodną optymistką, która kocha życie i potrafi cieszyć się małymi rzeczami.

We wrześniu 2018 roku wykryto u mnie raka trzustki IV stopnia z przerzutami do wątroby i jamy brzusznej. I do tego zakrzepicę żył głębokich oraz zatorowość płucną. To było jak wyrok, do tego lekarze na konsylium kazali natychmiast pozałatwiać wszystkie ważne sprawy i przygotować rodzinę na najgorsze.

A moja rodzina to kochający mąż Roman i czworo dzieci: Jaś 11 lat, Ania 13, Kacper 17 i Maciej 20. Wszyscy byli przerażeni i załamani, gdy im powiedziałam o chorobie i niepomyślnych rokowaniach. Ale obiecałam im, że będę walczyć, a oni mają mnie w tym wspierać.

I wspierają. Bardzo. Mam też wspaniałych przyjaciół, którzy pomagają mi na każdym kroku.

A ja walczę, choć jest coraz trudniej. Pierwsza chemia nie przyniosła spodziewanych efektów, rak postępuje. Teraz dostaję inną chemię, ale mój stan się pogarsza. Przyjaciele i znajomi zebrali pieniądze na dodatkowy lek, który może pomóc w walce z rakiem. Czekam na następne badanie, które pokaże mój obecny stan. I póki mi starczy sił, będę próbować, bo mam dla kogo żyć, bo kocham życie i chciałabym się jeszcze nim pocieszyć.

Przyjmuję od ludzi każdą pomoc – modlitwę, dobre słowo, rady, obiad, który ktoś mi ugotuje, gdy nie mam siły i pieniądze na leczenie.

Choć według statystyk nie zostało mi dużo czasu, to ja wierzę, że uda mi się, że zdążę trafić na lek, który zadziała i zatrzyma chorobę i pozwoli mi cieszyć się rodziną i przyjaciółmi.

Bo póki co, ja mam raka, ale rak nie ma mnie...

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ DLA MARII AGNIESZKI:

tytułem FON-SUB-GOR-01