Piotr Ziętkiewicz

Nazywam się Piotr Ziętkiewicz. Mam 60 lat. W lutym tego roku dowiedziałem się, że choruję na chłoniaka z komórek płaszcza. Mimo otrzymania 4 linii chemioterapii mój stan zdrowia nie uległ poprawie. Skierowano mnie do opieki paliatywnej. Moja choroba wymaga wielu przetoczeń preparatów krwiopochodnych. W czasie choroby szpital MSWiA w Poznaniu i ja osobiście wystąpiliśmy o przyznanie leku Ibrutinib do Ministerstwa Zdrowia, ale nam odmówiono. Obecnie mam ten lek po zbiórce pieniędzy w rodzinie, ale starczy on na dwa miesiące. Staram się o wzięcie udziału w badaniach nad nowym lekiem, który pozwoliłby mi na normalne życie. Niestety wyniki morfologii krwi na razie nie pozwalają mi zakwalifikować się do takich badań oraz na odbycie podróży do ośrodka prowadzącego w/w (takich badań nie prowadzi się w Poznaniu). Prosił by o wsparcie finansowe na lek, który daje szansę na poprawę wyników krwi, a tym samym wzięcie udziału w badaniu.

Niestety Państwo nasze w ramach ratunkowego dostępu do technologii lekowych nie chce zapewnić dostępu do leku, powszechnie wykorzystywanego za granicą. Po 45 latach ciężkiej pracy jestem skazany na powolną i świadomą eutanazję, ponieważ dwumiesięczna kuracja kosztuje 32 tysiące złotych na co mnie nie stać.

Chciałbym jeszcze trochę cieszyć się życiem, mam wspaniałego dwuletniego wnuka, lecz z uwagi na częste pobyty w szpitalu prawie nie mam z nim kontaktu. Bardzo proszę wszystkich o wsparcie finansowe.

Piotr Ziętkiewicz

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ DLA PIOTRA:

tytułem FON-SUB-ZIE-02