IV NIEKŁANIADA - bieg charytatywny dla Bartka

2019-08-24

W sobotę odbyła się IV edycja Niekłaniady. Tym razem był to bieg charytatywny i impreza dla naszego podopiecznego Bartka. Impreza odbywała się przy Starej Piekarni w Niekłaniu Wielkim, gdzie znajdowały się start i meta biegu. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli bieg otrzymali pamiątkowe medale, które wręczali między innymi członek zarządu województwa Mariusz Gosek oraz burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska.

W tym roku biegano na dystans 5,4 oraz 10,8 kilometrów, był też bieg dla dzieci od 4 do 9 roku życia, rajd   nordic walking oraz  bieg na szpilkach.

Biegom towarzyszył piknik integracyjny z licznymi atrakcjami zarówno dla najmłodszych jak i dorosłych. Była strefa plastyczna, rozrywkowa oraz cateringowa. Oprawę muzyczną zapewnili Dj Dziadek oraz Miara.

Podczas pikniku zorganizowany został też kiermasz charytatywny, z którego dochód przeznaczony został na leczenie 36 letniego Bartka, zmagającego się z nowotworem płaskonabłonkowym, którego szansą na powrót do zdrowia może być kosztowne leczenie nowatorską metodą w Niemczech.

Imprezę organizowali Smart Szkoła Języków Obcych, Stara Piekarnia przy współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Stąporkowie oraz  Fundacja Onkologiczna Nadzieja.