Rusza nowa edycja Warsztatów Simontona!

2020-11-19

19 listopada - rusza kolejna edycja Warsztatów Terapii Simontonowskiej dla pacjentów onkologicznych i ich bliskich.

Zajęcia będą odbywać się przez cztery dni ONLINE z racji pandemii coronawirusa.

Zajęcia są bezpłatne i prowadzi je nasza fundacyjna psychoonkolog pani Milena Dzienisiewicz.
Warsztaty dedykowane są dla osób chorych nowotworowo i ich opiekunów.

Terapia Simontonowska, to metoda stworzona przez Carla O. Simontona i z dużymi sukcesami wykorzystywana w pracy z osobami chorującymi oraz ich bliskimi. Terapia oparta jest o nurt psychologii poznawczo – behawioralnej.
Najważniejszym elementem terapii jest poznanie mocy jaką mają nasze przekonania/myśli i wykorzystanie tej mocy w procesie zdrowienia.
Uczestnicy, w trakcie warsztatów dowiedzą się min. jak zmienić swoje niezdrowe przekonania/myśli, poznają techniki relaksacyjne i rozwiną umiejętność szczerej i otwartej komunikacji.
W trakcie warsztatów zajmiemy się następującymi dziedzinami życia:
1. zachowaniem
2. przekonaniami
3. emocjami
4. duchowością
5. fizycznością
Wszystkie te działania będą miały na celu zwiększenie motywacji i zaangażowania w leczenie, poznanie sposobów radzenia sobie z trudnymi emocjami a także poprawę jakości życia.

Serdecznie zapraszamy.
Wszystkich chętnych na przyszłe warsztaty prosimy o kontakt na mail:
fon@fundacjaonkologicznanadzieja.org
z dopiskiem w temacie ,,Warsztaty Terapii Simontonowskiej''