Raport „Życie po nowotworze”

2023-07-27

Raport „Życie po nowotworze” stanowi istotne źródło wiedzy na temat stanu zdrowia osób, które przeszły leczenie choroby nowotworowej w dzieciństwie. Ten szczególny raport powstał dzięki współpracy lekarzy specjalizujących się w opiece nad ozdrowieńcami oraz dzięki zaangażowaniu Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

Publikacja, pod redakcją prof. dr hab. n. med. Katarzyna Muszyńska-Rosłan, skupia się na omówieniu różnych aspektów opieki nad pacjentami po zakończeniu leczenia przeciwnowotworowego. W raporcie znajdziemy wartościowe wypowiedzi ekspertów, które dotyczą metod pielęgnacji i wyzwań, przed jakimi stoją ozdrowieńcy w wieku dziecięcym. Odkryjemy również, jakie są ich różnorodne potrzeby, zależnie od rodzaju choroby nowotworowej, z którą się zmierzyli.

Jest to niezwykle istotny temat, który dotyczy zarówno młodszych, jak i dorosłych pacjentów. Zakończenie leczenia przeciwnowotworowego to ogromny sukces, jednak nie oznacza to, że opieka medyczna jest już zbędna. Osoby, które pokonały nowotwór, nazywane są "ozdrowieńcami" (ang. survivor), ale wielu z nich doświadcza odległych skutków ubocznych leczenia, które mogą być przewlekłe.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tego ważnego raportu, zachęcam do zapoznania się z pełną publikacją, którą możecie pobrać w formie pliku PDF TUTAJ.

Raport "Życie po nowotworze" dostarcza nie tylko wiedzy, ale również inspiruje do podejmowania działań na rzecz poprawy jakości życia osób, które pokonały chorobę nowotworową. Dzięki współpracy specjalistów i zaangażowaniu fundacji, możemy wspólnie budować lepszą przyszłość dla ozdrowieńców i zwiększać społeczną świadomość tego istotnego zagadnienia