Tydzień Świadomości Czerniaka

2024-05-13

Rozpoczął się Tydzień Świadomości Czerniaka!

Ten tydzień to więcej niż tylko kolejna kampania. To czas, który poświęcamy na zwiększenie naszej wiedzy na temat czerniaka - jednego z najgroźniejszych nowotworów skóry. Będziemy rozmawiać na temat przeciwdziałania czerniakowi i edukować o tym, jak powinniśmy dbać o naszą skórę.

Czerniak jest chorobą, która może pojawić się u każdego, niezależnie od koloru skóry czy wieku. Dlatego tak ważne jest, abyśmy wszyscy byli świadomi zagrożenia i regularnie kontrolowali nasze ciało w poszukiwaniu niepokojących zmian. Nawet najmniejsza zmiana w naszej skórze może być sygnałem, którego nie powinniśmy bagatelizować.

Diagnostyka jest równie ważna jak profilaktyka! . Pamiętajmy o ochronie przed słońcem - noszenie kremów z wysokim filtrem UV, nakryć głowy i unikanie ekspozycji na słońce w godzinach największego nasłonecznienia. To proste kroki, które mogą znacząco zmniejszyć ryzyko zachorowania.

Wczesne wykrycie czerniaka może uratować życie, dlatego zachęcamy do regularnych badań i działań profilaktycznych. W tym roku Akademia Czerniaka proponuje motywujące hasło: "Chroń skórę zawodowo!". To wezwanie do odpowiedzialnej ochrony przed słońcem dla osób pracujących na zewnątrz, ale nie tylko,  wykonujących naprawdę różnorodne zawody. Od rolników po budowlańców, od ogrodników po kurierów - wszyscy potrzebują ochrony przed promieniowaniem UV.

Już 15 maja pojawi się wyjątkowy spot, który będziecie mogli zobaczyć na mediach społecznościowych Akademii Czerniaka. Bądźcie z nami, uczestniczcie w akcji i chrońcie skórę zawodowo!