XIII LETNIA AKADEMIA ONKOLOGICZNA dla DZIENNIKARZY

2023-08-17

Letnia Akademia Onkologiczna dla Dziennikarzy organizowana od 2015 roku to unikalna inicjatywa, która ma na celu rozwijanie wiedzy na temat osiągnięć nowoczesnej medycyny oraz zwiększanie świadomości dotyczącej potrzeb zdrowotnych osób chorujących onkologicznie. Na wydarzenie zapraszani są wybitni onkolodzy oraz eksperci zdrowia publicznego, którzy spotkają się z dziennikarzami, zajmującymi się publicystyką medyczną. To okazja do budowania sieci kontaktów pomiędzy ekspertami ze świata medycyny, dziennikarzami i pacjentami.

Tegoroczna, XIII Letnia Akademia Onkologiczna odbywa się w Rezydencji Belweder i trwa od 16 do 18 sierpnia. Uczestnicy wydarzenia mają przez 3 dni mają okazję wysłuchać ciekawych wykładów i brać udział w interesujących debatach. Eksperci w obszarze medycyny chętnie dzielą się swoją wiedzą np. w obszarze leczenia i diagnostyki nowotworów, czy opieki onkologicznej. Osoby, które nie mogły dotrzeć na Akademię osobiście, mogą oglądać transmisje z wydarzenia online na kanale YouTube IAMP.

W trakcie Akademii odbędą się różnorodne sesje panelowe, warsztaty i debaty, które pozwolą uczestnikom na pogłębienie wiedzy na temat kluczowych zagadnień związanych z onkologią. Warto wymienić niektóre z prezentowanych tematów:

  • Sesja o Kompleksowej Opiece Onkologicznej
  • Dyskusja o Roli Szczepień Ochronnych u Chorych na Nowotwory
  • Sesja o Nowotworach Kobiecych
  • Debata o Ratunkowym Dostępie do Technologii Medycznych

Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu. To nie tylko możliwość rozwoju i pogłębiania swojej wiedzy, ale także okazja do inspirujących rozmów i spotkań.