Daniel Dziura

Daniel Dziura

Cześć mam na imię Daniel, mam 40 lat, półtora rocznego synusia i wspaniałą żonę. Moja przygodaz nowotworem  zaczęła się w dniu moich urodzin 13 stycznia 2021r. Wtedy dostałem prezent od losu w postaci diagnozy. Wykryto u mnie złośliwy nowotwór trzustki wraz z przerzutami. Trudno było się z tym pogodzić, zwłaszcza czytając jakie są rokowania z tym nowotworem. I tu przyszła na pomoc moja żona, która to psychicznie postawiła mnie na nogi. Powiedziała, że zawsze był we mnie duch walki, więc teraz mogę kolejny raz się wykazać i wygrać. Wygrać to co najcenniejsze, czyli ŻYCIE. Życie dla niej i dla synusia, który jest najlepszym kibicem i motywatorem w tej nierównej walce.

Początki były bardzo trudne i bolesne. Z dnia na dzień znikałem psychicznie i fizycznie, ponieważ ból jaki towarzyszy przy tym nowotworze jest niewyobrażalny. Pomimo tego zostałem zakwalifikowany do najmocniejszej chemioterapii, gdyż zaawansowanie tego nowotworu nie dawało możliwości przeprowadzenia u mnie operacji usunięcia guza. Po 1,5 roku przyjmowania chemioterapii Folfirinox nastąpił znaczący regres choroby. Wiele guzów zmalało lub całkowicie zniknęło, co przybliżyło mnie do ingerencji chirurgicznej w celu pozbycia się przeciwnika z organizmu. Niestety na ostatniej prostej przed operacją okazało się, że chemioterapia którą przyjmowałem przestała działać. Nowotwór uodpornił się na chemię, pojawiły się nowe zmiany. Wdrożono drugą linie leczenia refundowaną przez NFZ lekiem chemioterapeutycznym Gemcytabina, który statystycznie jest mało skuteczny. Aby zwiększyć szanse na wygraną jestem zmuszony do zakupu leku, który nie jest refundowany

w drugiej linii leczenia, jednak w skojarzeniu z Gemcytabiną daje bardzo dobre efekty. Tym lekiem jest Abraxane. Miesięczny koszt wynosi 6 tysięcy zł.

Obecnie leczenie tej choroby wiąże się z dużymi kosztami, które to z miesiąca na miesiąc się nawarstwiają: badania diagnostyczne, częste wyjazdy do  prywatnych ośrodków medycznych

w Polsce, czy konsultacji zagranicznych u innych specjalistów. Ponadto po każdej chemioterapii jestem zmuszony przyjmować specjalistyczne leki oraz suplementy, które to pozwalają na odbudowę organizmu przed kolejną serią chemioterapii.

Bardzo proszę o pomoc i wsparcie w tej walce, bo choć diagnoza mnie poraziła i nadal nie mogę uwierzyć w to co się dzieję, to bardzo chcę wrócić do normalnego życia i zdrowia. Staram się być pełny pozytywnych myśli, normalnie funkcjonować . Być ukochanym mężem i ojcem, jednak wiem, że przede mną jeszcze długa walka obarczona bólem i strachem przed każdym kolejnym badanie Tomografii Komputerowej, więc będę bardzo wdzięczny za udzielone wsparcie.

 

 

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ DLA DANIELA:

 

PRZEKAŻ PRZEZ PAYPAL:

  Język:  

lub

nr konta: 03 1050 1025 1000 0090 7328 2841 

tytułem FON-SUB-DZI-04