14 ONKOBIEG! Odbył się!

2021-09-12

No i pobiegliśmy i MY .... w największym biegu charytatywnym, dedykowanym całej społeczności onkologicznej: „Onkobieg – Razem po zdrowie!” Jest to wyraz solidarności z pacjentami w trakcie terapii onkologicznych.

W tym roku bieg miał też  formułę on-line. I dzięki temu 12 września 2021 r. każdy pobiegł  z dowolnego miejsca jakie sobie wybrał czyniąc ten bieg biegiem wirtualnym.

Darowizny od biegaczy i środki od partnerów wydarzenia przeznaczone zostaną na rehabilitację, leki, protezy, dojazdy do referencyjnych klinik a także działania edukacyjne prowadzone przez Stowarzyszenie Sarcoma. My jako Fundacja Onkologiczna nadzieja także dorzuciliśmy swoją cegiełkę...

Bo w  #Onkobieg wszyscy pobiegniemy razem. Razem po zdrowie!

Przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, prowadzona była transmisję on–line ze studia w Warszawie, gdzie obok dopingowania wszystkich biegaczy i relacjonowano całe wydarzenie. Do dyskusji zaproszono z naszej Fundacji Emilię Motacką, naszą onkodietetyk, która prowadziła warsztaty kulinarne i opowiadała o wsparciu żywieniowym podczas choroby onkologicznej.

A teraz nasi MISTRZOWIE - BIEGACZE!
Paweł pobiegł dla żony Małgosi, zmagającej się z rakiem piersi,
Wojtek dla Mamy - Agnieszki chorującej na mięsaka,
Tomasz dla Żony Kasi - rak trzuski
I Pan Darek.... wspierał wszystkich PODOPIECZNYCH ... bez wyjątku