Wrzesień Miesiącem Świadomości Nowotworów Krwi

2023-09-21

Nowotwory hematologiczne stanowią znaczną część wszystkich nowotworów - stanowiąc około 10% przypadków. Choroby te dotykają różne aspekty układu krwiotwórczego oraz układu limfatycznego. Niezależnie od wieku, ryzyko zachorowania na nowotwory krwi istnieje, ale niektóre z tych schorzeń mogą także dotykać młodsze osoby.

Aby zwiększyć świadomość na temat tych chorób, w 2010 roku Kongres Stanów Zjednoczonych ustanowił wrzesień Miesiącem Świadomości Nowotworów Krwi. Jest to okazja do podkreślenia potrzeby edukacji i wsparcia dla pacjentów oraz ich rodzin.

Na stronie internetowej www.centrumkryzysowe.org.pl pacjenci hematologiczni i ich bliscy znajdą stale aktualizowane informacje dotyczące różnych rodzajów nowotworów krwi, takich jak chłoniaki indolentne, szpiczak czy przewlekła białaczka szpikowa. Można dowiedzieć się o objawach, czynnikach ryzyka, przebiegu chorób oraz dostępnych ścieżkach leczenia.

Oprócz treści dostępnych online, Centrum Kryzysowe uruchomiło infolinię pod numerem 22 105 55 33, czynną od poniedziałku do piątku w godzinach 17:00-19:00. Eksperci czekają, aby udzielić wsparcia pacjentom i ich bliskim.

Zachęcamy także do obejrzenia wywiadu z naszą podopieczną, a także autorką książki "Przeszczep szpiku i nowe życie" Alicją Sadowską. ???? https://www.youtube.com/watch?v=cHijtuhQ5Xg&t=1s