Komisji Europejska: terapia niwolumabem będzie dostępna w 27 państwach

Mamy przyjemność poinformować, że 29 czerwca 2023 roku Komisja Europejska zarejestrowała immunoterapię opartą na cząsteczce niwolumabu w połączeniu z pochodnymi platyny (chemioterapia) jako terapię neoadiuwantową w resekcyjnym niedrobnokomórkowym raku płuca (NDRP) u dorosłych pacjentów z wysokim ryzykiem nawrotu i ekspresją PD-L1 w komórkach nowotworowych ≥1%.

Ta decyzja opiera się na wynikach III fazy badania klinicznego CheckMate 816. Wcześniej, w 2022 roku, terapia ta została zatwierdzona przez FDA w Stanach Zjednoczonych.

Decyzja Komisji Europejskiej oznacza, że terapia niwolumabem będzie dostępna w 27 państwach członkowskich Unii Europejskiej, a także w Islandii, Liechtensteinie i Norwegii.

Jesteśmy zadowoleni z tego postępu w leczeniu NDRP i widzimy jego potencjał w poprawie jakości życia pacjentów. Ta nowa terapia stanowi ważny krok naprzód w naszej misji zwalczania nowotworów i zapewniania najlepszej opieki medycznej. Dążymy do walki z tą chorobą i dawania nadziei osobom dotkniętym rakiem.

Bądźcie z nami na bieżąco, aby dowiedzieć się więcej o tej innowacyjnej terapii w leczeniu NDRP. Razem możemy wspólnie dokonać pozytywnych zmian i wpływać na życie pacjentów dotkniętych tą trudną chorobą.